Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Markéta - svlékání leguána zeleného

Zdravím, mám dotaz na svlékání leguána zeleného, už to bude měsíc co se naposledy svlékla ato jen hlavička, taxe chci zeptat čím toje? Nedostatek vitamínů?nebo něco jiného je špatně?
UV,vlhko má aji ju každej den koupeme aby se vyprázdnila...
poradte jaké vitamíny by pro ni byly vhodné, používám doplněk na kosti a sušenou stavu+granule pro leguány, pestrou stravu taky má...
Kdyžtak mi písněte na marketaKozubska@seznam.cz
Předem děkuji za odpověď

Michal - UVB

Jo ještě jeden dotaz, nevadí když budu Chamikovi svítít UVB zářivkou 12 hodin denně? Myslím si že mu to ublížit nemůže, ale radši se zeptám.

Michal - Gekoni

Ahoj, chci se zeptat jsetli Gekon obrovský nebo Gekončík noční potřebují UVB zaření? A poku ne, tak jaký druh by jsi mi doporučila pro chov? Nebo přemýšlím ještě o agamách vousatých, ale ty potřebují UVB. Ale zase bych si ještěrky rád bral do ruk a u gekonů nevím jestli je to možné? Jaké ještěrky by jsi mi doporučila?

Mikulda - Re:Michal

Vrchní musíš mít vždy hlubší jinak tam nedáš sklo. A plast jsem koupila v Hornbachu,jsou to věci na vedení káblů.

Michal - Tera

Díky za rady a ještě jsem někde četl že vrchní lišta má být hlubší, nebo něco takového. A asi si nepamatuješ kde jsi ty plastové lišty sehnala?

mikulda - Re:Michal

to je v poho ptej se,dřevěné jsem měla u legoušů a problém byl že se při rosení lišty nabotnávali a pak nešlo otevřít sklo. I když to bylo dělané z tvrdého dřeva. Určitě bych šla do umělohmotných. Dají se i pěkně vymývat když ti tam popadá binec.

Michal - Tera

A ještě myslíš že bude vadit když budu mít dřevěné lišty? A sory že se na všechno ptám, ale nerad bych zbytečně udělal nějakou chybu.

mikulda - Re:Michal

Já mám lišty plastové a sklo jsem na rožcích a hranách řádně obrousila protože se zasekávají.Když to obrousíš nebudeš mít problém...

Michal - Terárium

U lišt mám právě strach, že se sklo bude při posunu zasekávat, protože budu mít každé o rozměrech 113 na výšku a 40 na šířku, myslíš že to může být při posunu problém?? Pokud by problém nebyl tak o pantech ani uvažovat nebudu!

mikulda - Re:Michal

ahoj,každý má své pro a proti.Mě by zajímalo jak bys ty skla dal na panty...ale celkově je lepší asi lišta...každému se zamlouvá něco jiného. Na pantech otevřeš celý předek terárka,můžeš dobře sklo čistit...záleží na tobě.

Michal - Terárium pro Jemena

Ahoj, stavím terárium a mám před sebou závěrečnou fázi a tou je zasklení přední části. Tak se tě chci zeptat co si myslíš že je lepší, zda dát ty skla na panty, nebo a to jsem četl že je lepší, posuvné skla v lištách? co je podle tebe vhodnější?

Mikulda - RE:

Děkuji za nabídku,mám již plný stav :-)

Martin Mrázek - listovnice

Zdravim,

máte ještě zájem o samce Listovnice? Mám doma 6 samečku. Rád bych nějakého vyměnil za samičku.


Díky za odpověď

Martin Mrázek
mrazik@firstchoice.cz

MIchal - Terárium

Moc ti děkuju za rady. Ještě se chci zeptat jestli to lepidlo na dlaždičky je nezávadné. Když bych náhodou narosil pozadí aby to nepouštělo nějaké látky pro chamika nebezpečné. Stím rosícím zařízením zatím nevím jak to udělám, ale s rosením rozprašovačem budu mít menší problém protože většinou na víkendy nebudu zůstávat doma a chámu mi nemá kdo rosit. Myslíš že to přežije bez újmy na zdraví?

Mikulda - Michal:

Ahoj,pro jemena bych udělala zadní stěnu z lepidla na dlaždice,na to nasypeš akvarijní štěrk a udusáš a necháš zaschnout.Nikdy jsem ničím nelakovala,je to zbytečné.Pokud by jsi dělal to moje paludárkové pozadí tak taky nelakuj,je to zbytečné. Ale myslím že by cham nebyl ve své kůži v tmavém prostředí.Co se týče rosení,člověče na to bych se asi vyprdla,je to hodně složitý.Ale pokud by jsi koupil nějaký origoš rosící zařízení(ale je to drahé) tak proč ne. Jednodušší je prostě dvakrát denně postříkat rozprašovačem rostliny a on si vodu na napití najde. :-)

Mikulda - Michal:

Michale,hned jak budu mít chvilku tak odpovím :-)

Michal - Terárko

Chtěl jsem to hlavně pro inspiraci, terárko už mám namyšlené, ale pořád přemýšlím z čeho udělat zadní stěnu, tedy přesněji čím ji pokrýt. Vymodeluji ji z polystyrenu a montážní pěny ale nevím co nato? Hodně se mi líbí pozadí z tvého paludárka, ale nevím jestli by ten lignocel pro Ch. Jemenského nebyl tmavý nebo ho namíchat s pískem, ať je světlejší? Nebo jestli mi můžeš poradit jak nebo čím pokrýt zadní stěnu terária pro Jemena? Dále se chci zeptat jestli jsi tu zadni stěnu paludárka lakovala nějakým bezbarvým nezávadným lakem? A ještě jeden dotaz, mám v plánu mu tam nainstalovat rosící zařízení, tak se chci zeptat jestli s nečím takovým máš zkušenosti nebo co si otom myslíš? Předem díky za odpověďi.

Mikulda - Re Michal

Děkuji...ano dělám je sama ale fotky nemám,měla jsem ale už skončili někde v koši.Přišlo mi to nezajímavé,každý trochu menší kutil terárko zvládne... :-)

Michal - Terária

Ahoj musím ti pochválit stánky máš je pěkné. A zárověň se tě chci zeptat jesti nemáš fotodokumentaci jako u paladárka i od ostatních tvých terárií, protože jsi tam psala že všechny terárka vyrábíš sama. Díky.

Dagmar Odradovcová - bílá krysa

Dobrý den, paní Mikulcová. Volala jsem Vám,ale nedovolala jsem se, takže nevím, jestli mám ještě platný kontakt na Vás. Mám dotaz. Nechtěla byste bílou krysu? Můj syn ji dostal jako dárek a my jsme naprostí "nechovatelé". Mohla byste se mi prosím ozvat, jestli byste ji brala? NEbo mi dejte vědět přes Pavla Mikulce- jsem jeho kolegyně.I my dvě se vlastně známe.Jestli si pamatujete, brala jste si od nás 2 vodní želvy. Bydlím na rohu ulice do Močílek v KOryčanech. Mám i klec 60x36x30cm. KOntakt na mě je 725502937. Máte moc krásné stránky a obdivuju Vaše fotky i svěřence. Je to paráda!Mějte se hezky. S pozdravem D. Odradovcová